JIMU Robots

Najlepszy pomysł na prezent komunijny



JIMU Robot to zestawy klocków zawierających jednostkę główną - mikrokomputer odpowiedzialny za sterowanie robotem,serwomotory, czyli obrotowe silniki elektryczne odpowiedzialne za poruszanie się robotaoraz kilkaset (w zależności od zestawu) klocków do budowy.


Powyższe elementy pozwalają na tworzenie wielu rodzajów robotów: od prostych zwierząt,przez bardziej zaawansowane pojazdy do modeli naśladujących budowę i ruchy człowieka.


Samo konstruowanie robota nie wymaga dodatkowych narzędzi - poszczególne elementy są tak zaprojektowane,żeby idealnie do siebie pasowały.


Procesowi budowy towarzyszy interaktywna instrukcja 3D w aplikacji (dostępnej na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS), która pozwala obejrzeć przyszłego robota na każdym etapie jego tworzenia.


JIMU Robot to także świetna zabawa dla dorosłych, pozwala zrozumieć w jaki sposób tworzy się oprogramowanie w dzisiejszych czasach oraz choć na chwilę spojrzeć na świat oczami dziecka.


Zależnie od wieku i poziomu zaawansowania dziecka, JIMU oferuje kilka metod nauki:

Pierwszą, najprostszą i przeznaczoną dla najmłodszych opcją jest powtarzanie ruchów wykonanych przez użytkownika – robot uczy się tego w jaki sposób dziecko rusza poszczególnymi częściami i odtwarza te ruchy.

Drugą opcją jest skorzystanie z rozbudowanego kreatora wizualnego i nauczenie robota wykonywania zaawansowanych sekwencji ruchów. Proces ten jest bardzo łatwy – wystarczy określić dokładne pozycje każdego z serwomotorów. Daje nam to pełną kontrolę nad zachowaniem robota.

Trzeci sposób pozwala zaprogramować robota używając bloków komend w języku Scratch. Bloki łączy się ze sobą na ekranie jak puzzle, dokładnie tak samo jak podczas nauki programowania dla najmłodszych w szkołach i na zajęciach dodatkowych.

Link do pobrania aplikacji

Dostępne modele Robotów:

strzałka do góry